Газони та декоративні рослини

Газонна трава – це культура інтенсивного вирощування, що вимагає постійної уваги і її потрібно регулярно скошувати. Скошена рослинна маса збирається разом з накопиченими поживними речовинами і це призводить до її в’янення.

Завдяки внесенню добрив поповнюється мінеральне живлення і регулюється зростання трав. Основними елементами живлення є азот, фосфор і калій, які необхідно підтримувати в оптимальній кількості:

  • Азот: достатній вміст азоту в ґрунті сприятливо позначається на інтенсивності росту і забарвлення газонної трави. Якщо ґрунт відчуває нестачу азоту, рослини ростуть слабо, відбувається їх швидке зношування, ділянка рідшає, листя стає блідо-зеленими.
  • Фосфор: якщо фосфору в ґрунті недостатня кількість, підвищується ламкість рослин, вони стають фіолетового відтінку.
  • Калій: калій допомагає траві витримувати високу температуру і низьку вологість повітря, підвищує морозостійкість газонних рослин.

Газонна трава також потребує мікроелементи, завдяки яким в рослинах відбуваються різноманітні хімічні реакції. Найнеобхідніші мікроелементи для газонної трави – це бор, залізо. При їх нестачі знижується зростання і зменшується інтенсивність забарвлення зелені газонів. Для безперервного зростання газонної трави і смарагдово-зеленого її забарвлення своєчасно живіть ґрунт макро- і мікроелементами.

Удобрювання газонів мікроелементами необхідно проводити з березня і до кінця листопада. Кращим вважається їх використання в хелатній формі. Так компанією Кастонс Пром була розроблена лінійка мікродобрив в хелатній формі, з усіма необхідними елементами для харчування газону. До складу обробки також необхідно включати такі продукти як Кастонс НПК, Кастонс Бор.

Обприскують листя газонних рослин на 3-4 день після того як газон підстригли, намагаючись по можливості рівномірно розподілити весь розчин. Не рідше 1 внесення за 14 днів. Поливати можна вже через 4 години.

Внесення будь-яких добрив для ґрунту газонів є відповідальною справою, головний принцип якого – рівномірний розподіл їх по поверхні.